השאירו פרטים
הצעת מחיר

  חיפוש
  תוצאות חיפוש
  0
  קטלוג רכבים

  כיצד להאריך חיי מכונית משומשת ו/או להכין אותה למכירה

  • 03/05/2022
  • עמירם לביא
  • טיפים לנהג.ת
  שיתוף

  הרכב המשומש שלכם הוא אחד הנכסים העיקרים שלכם וחשוב לשמור עליו כדי להאריך את תוחלת חייו. זלזול או אי הקפדה, יגררו אתכם במהירות לעבר הוצאות מיותרות על תיקונים והחלפות. במאמר זה נספק לכם מדריך מקיף ומפורט שיעזור לכם להאריך את חיי המכונית המשומשת שלכם. נתחיל בהבנת החשיבות של תחזוקה שוטפת ולאחר מכן נלמד כיצד לבחון את מערכות הרכב השונות ולשפר את סביבת הנהיגה.

  המכונית המשומשת שלכם היא אמצעי התחבורה העיקרי שלכם ותחזוקה שוטפת תעזור לכם לשמור אותה במצב הטוב ביותר לתקופה ארוכה יותר. תחזוקה שוטפת כוללת בדיקות שגרתיות ותחזוקת חלקים, לצד בדיקות קבועות של מערכות חשובות ברכב. כך תוכלו לזהות במהירות כל בעיה ולטפל בה לפני שהיא גורמת נזק משמעותי יותר.

  חשיבות התחזוקה השוטפת
  תחזוקה שוטפת ממלאת תפקיד מכריע בהארכת חיי המכונית המשומשת. על ידי הקפדה על לוח זמני תחזוקה וביצוע בדיקות שגרתיות, תוכלו לשמור על רכבכם במצב מיטבי ולמנוע בלאי מוקדם. זה כולל החלפת שמן רגילה, החלפת מסננים ובדיקות של רכיבים חיוניים כמו המנוע, הבלמים, הצמיגים ומערכת החשמל.

  כיצד לבחון את המכונית שלכם:
  כדי להבין את מצב המכונית שלכם ולזהות בעיות אפשריות בשלב מוקדם, יש כמה בדיקות פשוטות שתוכל לבצע בקלות:

  בדיקת מנוע ושמן
  הבדיקה השגרתית החשובה ביותר היא בדיקת המנוע והשמן. יש לבדקו את מפלס השמן במנוע. בדיקת המנוע כוללת גם בדיקת המצבר והמצתים.

  בדיקת מערכת הבלמים
  תפקוד תקין של בלמים חיוניים לבטיחות. בדקו באופן קבוע את רפידות הבלמים, הרוטורים ונוזל הבלמים. אם אתם מבחינים בסימנים כלשהם של בלאי או חריקות של דוושת הבלם, חיוני לתקן אותם במהירות.

  בדיקת צמיגים
  בדקו את הצמיגים שלכם לאחר ניפוח, חפשו בלאי או כל סימן לנזק. בלאי לא אחיד או לחץ אוויר נמוך בצמיגים, עלולים להשפיע גם על ביצועי המכונית ועל יעילות הדלק.


  בדיקת מערכת חשמל
  בדקו את האורות, לוח המחוונים ורכיבים חשמליים אחרים של המכונית כדי לוודא שהם פועלים כהלכה. החליפו נורות או נתיכים פגומים באופן מיידי כדי לשמור על ראות מיטבית על הכביש.

  בדיקת מערכת קירור
  למערכת הקירור תפקיד חיוני במניעת התחממות יתר של המנוע. בדקו באופן קבוע את מפלס נוזל הקירור, שימו לב שאין נזילות או חסימות במערכת. יש לשטוף ולמלא מחדש את נוזל הקירור בהתאם להמלצות היצרן.

  מצבר – הארכת חיי הסוללה:
  המצבר ברכב הוא מרכיב קריטי כבר משלב ההתנעה, הדורש תשומת לב כדי להאריך את אורך חייו. הנה כמה טיפים לניטור ושימור מצבר המכונית שלכם:

  ניטור סוללת המכונית שלכם
  הקפידו על מצב הסוללה והמתח באופן קבוע. אם אתם מבחינים בסימנים כלשהם של סוללה חלשה, כגון סיבוב איטי או אורות עמומים, כנראה שתצטרכו לבצע בדיקה והחלפה. נקו את נקודות החיבור של הסוללה מעת לעת כדי לשמור על מוליכות גבוהה.

  שיפור סביבת הנהיגה:
  יצירת סביבת נהיגה נעימה לא רק משפרת את הנוחות שלכם אלא גם תורמת להארכת חייה של המכונית המשומשת שלכם ולמחיר טוב יותר עבורכם אם תרצו להעמידה למכירה בשוק יד2. הנה כמה טיפים לשיפור סביבת הנהיגה:

  ניקוי רכב
  נקו באופן קבוע הן את הפנים והן את חוץ המכונית כדי להסיר לכלוך, אבק ופסולת. פעולות אלו יסייעו למנוע קורוזיה, חלודה ונזקים לגוף הרכב ולרכיבים העדינים שבו.

  שטיפת מנוע
  שטפו את המנוע מעת לעת כדי להסיר לכלוך שהצטבר. מנוע נקי לא רק נראה טוב יותר אלא גם עוזר למנוע התחממות יתר ומשפר את הביצועים הכלליים.

  החלפת פנסים ונורות
  שמור על ראות טובה בכביש על ידי החלפת פנסים ונורות עמומים או לא תקינים. פנסים ברורים ובהירים הם חיוניים לנהיגה בטוחה בלילה.

  ניקוי והחלפת מסננים
  נקו והחליפו את מסנני האוויר, השמן והדלק באופן קבוע כדי להבטיח זרימת אוויר תקינה תוך מניעת כניסת מזהמים למנוע. מסננים סתומים יכולים להשפיע על ביצועי המנוע ויעילות הדלק.

  על ידי הקפדה על שגרת תחזוקה שוטפת, ביצוע בדיקות נדרשות וטיפול מיידי בבעיות, תוכלו להנות מהמכונית שלכם עוד שנים רבות. זכרו לעקוב אחר רישומי התחזוקה ולהתייעץ עם מכונאים מקצועיים בעת הצורך. טיפול קבוע במכונית משומשת חיוני להארכת תוחלת החיים שלה, להנעים ולשפר את חווית הנהיגה שלכם ולאפשר תמחור גבוה יחסית לשוק, לקראת מכירה של הרכב.

  צרו איתנו קשר

  חווית קניית רכב שעוד לא נראתה בישראל

  כשתכננו את מתחם הרכב החדש שלנו ברמת פולג היה דבר אחד שהניע אותנו יותר מהכל:
  חווית קניית רכב שעוד לא נראתה בישראל!